Apie mane

 

Sveiki esu Markas Kaušinis. Kiek save prisimenu domėjausi šaltaisiais ginklais. Pirmuosius kardus vaikystėje droždavau iš medinių lentų likučių prižiūrimas ir skatinamas senelio. Vėliau mokykloje, per darbų pamokas  buvo pirmieji bandymai iš juodojo metalo. 2000-aisiais grižęs iš kariuomenės pradėjau pirmuosius tvirtus žingsnius peilių gamybos meno kelyje.    Savo tėčio, Lietuvos liaudies meistro, Adomo Kaušinio pastangomis įgijau reikalingų žinių medienos apdirbimo  bei gamtinių formų plastikos srityse. Jo ilgametė darbo patirtis su labai įvairiomis medžiagomis, tapo tvirtu pamatu mano būsimajame užsiėmime. Metalo apdirbimu bei jo gamybos technologijomis domėjausi savarankiškai. Šiuo metu aktyviai bendradarbiauju su Lietuvos kalviais (Ruslan Vasilevskij), taip pat užsienio peilių gamintojais. Savo peilių gamyboje naudoju tik kokybiškiausias medžiagas ir aukštos kokybės metalus. Tarp jų domaskinį plieną, mozaikinį domaską, bulatą, almazinį plieną (XB5), instrumentinį plieną (R6M5), įvairius kompozitinius lydinius, kaltą nerudėjantį plieną 95X18, 110X18, šiuolaikinius miltelinius plienus, N690, M390, K390, Vanadis10, Vanadis8.
Kardo, durklo, peilio metalo žvilgesys, svoris ir žavesys leidžia man atskleisti save šioje srityje. Neapsakomas malonumas, kuris užpildo sielą paleidžiant iš rankų naujai sukurtą kūrinį – yra ta aistra, kuri lydi mane visą gyvenimą. Nuo 2009 metų pradėjau unikalios peilių serijos kūrimą. Kiekvienas šios serijos peilis yra pažymėtas eilės numeriu ir mano skiriamuoju ženklu. Taip pat ant kai kurių peilių graviruoju metalo markę, kad būsimas peilio savininkas žinotų kaip su juo legtis, kaip užgaląsti ir prižiūrėti.

Peilių gamyba yra veikla, kurią tobulinu nuo vaikystės –  tai hobis peraugęs į aistrą. Į kiekvieną kūrinį įdedu dalelę savęs, kiekvienas peilis yra unikalus ir nepakartojamas. Tai puikus ilgai tarnaujantis įrankis ir akį džiuginantis dirbinys.

 

Shopping Cart